Co je to FarmVille

FarmVille je online hra vyvíjená společností Zynga, která se stala populární především díky tomu, že patřila mezi první kvalitní a dobře propagované hry na sociální síti Facebook.

Princip hry je jednoduchý, staráte se o svou virtuální farmu. Vytvoříte postavičku a tu klikáním myší ovládáte a nařizujete ji provádět žádané úkoly. Poorat pole, zasít plodiny, pohnojit, obhospodařit zvířata, sklidit plody a znova zorat pole, vysadit rostlinky, zařídit hnojení, postarat se o zvířata, sesbírat úrodu. No a to děláte pořád dokola tak dlouho, jak vás to jen bude bavit.

Kromě základní konceptu brzy do hry přibyly další možnosti a funkce. Dnes tak můžete sbírat předměty, upravovat si zahradu a přidávat na ni domky, ploty a spoustu dalších budo a ozdov, nakupovat zvířata či navštěvovat své sousedy.

Právě sousedé jsou ve hře klíčoví. Různou spoluprací totiž odemykáte obsah, ke kterému byste se jinak dostali velmi těžko, nebo dokonce vůbec. I tato vlastnost hry FarmVille byla jednou z velice důležitých v jejím rozšíření. Každý totiž chtěl získat co nejvíce výhod, a tak do hry naháněl i své přátele, aby získal více sousedů.

FarmVille se rychle stala nejhranější facebook hrou a tak je tomu i dosud, na konci roku 2010.

WordPress Themes